Projekt „Never Forget“ - Nikad ne zaboravimo!

26. travnja 2022.
Naziv projekta:

Never Forget - Remembering the Holocaust and building tolerance and solidarity in the EU

Nikad ne zaboravimo! Sjećanje na Holokaust, promicanje tolerancije i solidarnosti u EU

Skraćeni naziv projekta:

Never Forget

Program financiranja Europske unije:

Citizens, Equality, Rights and Values Programme (CERV) (Program: Građani, jednakost, prava i vrijednosti)

Korisnik projekta:

Partneri projekta:

Center judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor i Občina Lendava (Republika Slovenija)

Ukupna vrijednost projekta:

76.635,00 € (100 % financiranje iz sredstava EU)

Razdoblje provedbe:

1. travnja 2022. - 31. ožujka 2023.

Mjesto provedbe:

Grad Čakovec i Međimurska županija (Republika Hrvatska), Prekmurje (Republika Slovenija)

Namjena projekta:

Provedbom projekta „Never Forget“ sjećamo se žrtava Holokausta, čuvamo europsku građansku kulturu, demokraciju, poštivanje ljudskih prava i razmišljanje o europskoj kulturnoj različitosti i zajedničkim vrijednostima. U skladu s navedenim glavni ciljevi projekta su:
1. Pregled i edukacija o posljedicama Drugoga svjetskog rata i antisemitizma te sjećanje na žrtve Holokausta u Hrvatskoj i Sloveniji.
2. Razvoj strukturirane suradnje između projektnih partnera u cilju podizanja javne svijesti o Holokaustu, zajedničkoj povijesti i zajedničkim vrijednostima unutar Europske unije.
3. Promicanje razumijevanja i tolerancije te podržavanje međukulturalnog i međugeneracijskog dijaloga.

Projektne aktivnosti:

Projektni partneri će organizirati različite aktivnosti na području provedbe projekta. Fokus će biti na obilježavanju Holokausta, podizanju javne svijesti i edukaciji o posljedicama antisemitizma kako bi se ojačala društvena solidarnost i otvorio dijalog o aktualnoj društvenoj nejednakosti i netoleranciji. Aktivnosti uključuju konferencije, radionice, seminare, predavanja, izložbe i koncerte. Žrtava holokausta prisjetit ćemo se postavljanjem Stolpersteina / Kamena spoticanja i svečanim komemoracijama.

Kontakti:

Predsjednik: Andrej Pal, dr. med
Tel: +385 (0)98 241 188
E-mail: andrej.pal@ck.t-com.hr
Web: https://zidovska-opcina-cakovec.hr/

Center judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor
Direktor: Boris Hajdinjak
Tel: +386 (0)31 680 294
E-mail: uprava@sinagogamaribor.si
Web: http://www.sinagogamaribor.si/en/

Občina Lendava
Voditeljica Odjela za društvene djelatnosti: Tanja Šimonka
Tel: +386 (0)2 577 2500
E-mail: tanja.simonka@lendava.si
Web: https://lendava.si/

Child protection policy - Never Forget
Never Forget - brošura

Financirano sredstvima Europske unije. Izraženi stavovi i mišljenja isključiva su odgovornost Židovske općine Čakovec i ne odražavaju nužno nazore Europske unije ili EACEA-e. Europska unija i ugovorno tijelo ne snose odgovornost za njihov sadržaj.