Predsjedniku ŽOČ Andreju Palu dodijeljena najviša nagrada Grada Čakovca

27. svibnja 2022.

Na svečanoj sjednici Gradskog vijeća Grada Čakovca održanoj povodom Dana grada, središnji dio svečanosti bio je posvećen dobitnicima Godišnjih nagrada Grada Čakovca. Među devet dobitnika, najvišu nagradu - Zlatnik Grb Grada Čakovca primio je predsjednik Židovske općine Čakovec Andrej Pal, dr.med., a uručili su mu je čakovečka gradonačelnica Ljerka Cividini i predsjednik Gradskog vijeća Darko Zver.

Godišnje nagrade dobili su Ekonomska i trgovačka škola Čakovec, veterani Domovinskog rata iz Međimurja, Udruga slijepih Međimurske županije i Atletski klub Međimurje. Nagradu za životno djelo pritom su dobili Franjo Flac i Miljenko Milović, a Zlatnik Grb Grada Čakovca Socijalna zadruga „Humana nova” i Andrej Pal, dr.med. Po prvi puta dodijeljena je i Nagrada „Adam Zrinski” za mlade i to Foto kino klubu Ivanovec.

Obraćajući se u ime svih dobitnika gradske nagrade gospodin Pal je rekao:

- Poštovana gradonačelnice, članovi gradskog vijeća, dame i gospodo, ukazana mi je čast da vam se obratim u ime dobitnika javnih priznanja Grada Čakovca. Zahvaljujem predlagačima koji su nas za nagrade kandidirali i vijećnicima Gradskog vijeća Grada Čakovca što su prijedloge potvrdili.

Svatko od nas, u svom poslu, ali i u svoje slobodno vrijeme nastoji promicati određene vrijednosti i kvalitete. Sretni smo da je to prepoznato, o čemu svjedoče i ove nagrade. Jer, priznanje dobiveno u vlastitoj sredini uvijek ima i osobitu vrijednost. Naša je obaveza i želja i nadalje ići istim putem, doprinositi našem Čakovcu.

Dame i gospodo, osjećam privilegiju što stojim uz ovogodišnje laureate - kojima upućujem i osobne čestitke. U ime svih izražavam zahvalnost na potvrdi da nas zajednica prepoznaje. Dozvolite da iskoristim pozornicu da se osobno zahvalim, a vjerujem da dijelim i mišljenje ostalih dobitnika, i svojoj obitelji na svoj podršci.

Prigode poput ove uvijek su dobar trenutak da i sebe i druge podsjetimo kako je vrijedno posvetiti se cilju koji smatramo osobnim, poslovnim ili društvenim iskorakom. Svima od srca zahvaljujem.

(fotografije www.cakovec.hr)

The highest award of the Town of Čakovec awarded to the President of ŽOČ Andrej Pal

At the ceremonial session of the Town Council of Čakovec, held on the occasion of the Town Day, the central part of the ceremony was dedicated to the laureates of the Annual Awards of the Town of Čakovec. Among nine winners, the highest award - the gold coin coat of arms of the Town, was awarded to the President of the Jewish Community of Čakovec Andrej Pal, MD, and presented by Čakovec Mayor Ljerka Cividini and the President of the City Council Darko Zver.

The annual prizes were awarded to the Čakovec School of Economics and Commerce, Homeland War veterans from Međimurje, the Association of the Blind of Međimurje County and the Međimurje Athletic Club. Franjo Flac and Miljenko Milović received the Lifetime Achievement Award, and the Gold Coin coat of arms of the Town was awarded to the Social Cooperative "Humana Nova" and Andrej Pal, MD. The "Adam Zrinski" Award was awarded for the first time. It is dedicated to young people and it was presented to the Photo Cinema Club Ivanovec.