PREDAVAČI NA SEMINARU "NEVER FORGET"

1. veljače 2023.

Doc. dr. sc. Goran Hutinec, Odsjek za povijest Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu: Deportacije iz NDH i hrvatskih zemalja u Auschwitz

Dr. sc. Darko Fischer i dr. sc. Siniša Bjedov: O knjizi „Još nekoliko dana, Budimpeštanski dnevnik 1944.“

Prof. dr. sc. Tvrtko Jakovina, Odsjek za povijest Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu: Zašto je 20. stoljeće najvažnije?

Vojko Kunaver, prof., Zavod Republike Slovenije za šolstvo, koordinator Predmetne skupina za zgodovino: Poučevanje zgodovine holokavsta v slovenskem šolskem prostoru (Nastava povijesti Holokausta u slovenskom školskom prostoru)

Loranda Miletić, prof., viša savjetnica za povijest Agencije za odgoj i obrazovanje: Poučavanje i učenje o Holokaustu u Republici Hrvatskoj na primjeru Jadranskog dijaloga

Janja Kovač, Donja Dubrava: Tragedija židovskog naroda Donje Dubrave (rad samostalnih istraživača Slavena Ujlakija i Janje Kovač)

Helena Zečar Lajtman, prof. mentor, Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec: Holokaust - etičko i sociološko gledište

Dr. sc. Vladimir Huzjan, Zavod za znanstveni rad HAZU u Varaždinu: Osvrt na istraživanje: Što varaždinski srednjoškolci znaju i misle o fašizmu i antifašizmu? U povodu 80. obljetnice progona Židova u Varaždinu (1941.-2021.)

Srednja škola Čakovec: Kristina Vinković, prof. i učenica Tena Vizinger: Obrada dokumentarnog filma „May your memory be love - The story of Ovadia Baruch / Neka tvoje sjećanje bude ljubav - Priča Ovadija Barucha“, povijesna radionica Škole