Najava: Židovska općina Čakovec organizira Seminar Never Forget

24. siječnja 2023.

U okviru provedbe projekta NEVER FORGET - Remembering the Holocaust and building tolerance and solidarity in the EU / NIKAD NE ZABORAVIMO - Sjećanje na Holokaust i izgradnja tolerancije i solidarnosti u EU, Židovska općina Čakovec organizira Seminar koji će se održati 23. veljače 2023. u Čakovcu.

Seminar Never Forget namijenjen je nastavnicima povijesti, hrvatskog jezika i vjeronauka iz osnovnih i srednjih škola te nastavnicima etike iz srednjih škola Međimurske, Varaždinske, Koprivničko-križevačke i Krapinsko-zagorske županije. Podršku seminaru pruža Agencija za odgoj i obrazovanje koja će na svojim mrežnim stranicama najaviti i otvoriti mogućnost prijave nastavnika na Seminar.

Sudionici Seminara Never Forget biti će: Andrej Pal (predsjednik Židovske općine Čakovec), Ivan Koncut (Župan Občine Lendava, R. Slovenija), Boris Hajdinjak (ravnatelj Centra judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor, R. Slovenija) i dr. sc. Dubravka Brezak Stamać (ravnateljica Agencije za odgoj i  obrazovanje).

Predavači Seminara su:
Prof.dr.sc. Tvrtko Jakovina, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu
Doc.dr.sc. Goran Hutinec,Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu
Loranda Miletić, prof., viša savjetnica za povijest Agencije za odgoj i obrazovanje
Vojko Kunaver, prof., savjetnik za povijest Zavoda Republike Slovenije za školstvo
Dr.sc. Darko Fischer i dr.sc. Siniša Bjedov
Janja Kovač i Slaven Ujlaki, Donja Dubrava
Helena Zečar Lajtman, prof., Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec
Dr.sc. Vladimir Huzjan, Zavod za znanstveni rad HAZU u Varaždinu
Učenici Srednje škole Čakovec i mentorica Kristina Vinković, prof., Srednja škola Čakovec

Seminar počinje u 9:30 sati u multimedijalnoj dvorani Tehnološko-inovacijskog centra „Međimurje“ (TICM).

Knjižnica „Nikola Zrinski“ Čakovec će iste večeri, 23.2.2023., u 18.00 sati ugostiti autora knjige Još nekoliko dana. Budimpeštanski dnevnik 1944. Sinišu Bjedova i sina junaka knjige Alfreda Fischera, Darka Fischera, te predstavnike izdavačke kuće Disput.